Hizmetlerimiz / "Kombi Değişim Süreci"

Kombi Değişimi Yapmak İsteyen Müşterilerimizin Dikkatine

Dairesinde mevcut bir kombisi bulunan ve çeşitli nedenlerden dolayı artık  görevini yerine getirmeyen ve yeni bir kombi ihtiyacı doğan müşterilerimiz için bu husus önem arz etmektedir. Bu durumda müşterimizin dikkat etmesi gereken hususlar şunlardır.

1-) Mevcut kombinizin bulunduğu yerin yoğuşmalı kombi montajı için uygun olup olmadığının belirlenmesi. Yoğuşmalı kombilerde kombiden yoğuşan suyun kapalı bir sisteme eğim verilerek yoğuşma tesisatının yapılma zorunluluğu vardır. Bu nedenle kombi montajının yapılacak yerin buna uygun olması gerekmektedir. Eğer kombiniz mutfakta ise mutfak evyesinin altına (pis su tesisatına), balkonda ise balkonda bulunan süzgece veya yine mutfak evyesinin altına yoğuşma tesisatının çekilmesi gerekmektedir.
Bu nedenle kombi montajının yapıldığı yerin mutfak evyesiyle aynı doğrultuda olması büyük önem arz etmektedir.

2-) İki adet Fotoğraf
Müşterilerimize hızlı, şeffaf ve anlaşılır bir fiyat teklifi sunmak adına eski kombisinin (Kombi bacası gözükecek şekilde) uzaktan çekilmiş iki adet fotoğrafını whatsapp hattımıza (0506 300 00 70) göndermesi, anında fiyat teklifi almasını sağlayacak önemli bir husustur. (Örnek resimler aşağıdadır.)

3-) Kombi değişimi için doğalgaz proje çizimine ihtiyaç yoktur. Fakat igdaşdan alınması gereken izin yasal bir zorunluluktur. Cihazınızın montajı yapıldıktan sonra ilk çalıştırmayı yapmaya gelen servis  tarafımızca tedarik edilen bu belgeyi görmek isteyecektir. Bu belge müşterilerimiz tarafından temin edilemeyeceği gibi sadece yetkili firmalar tarafından temin edilebilmektedir.

4-) Müşterimizle anlaşma sağladığımız takdirde, kombi değişimi için tarafımızca müşterilerimizden istenen bilgiler şunlardır.

  • Eski Kombi markası

  • Yeni kombi markası ve modeli

  • Kombi montajının yapılacağı mahal adı ( mutfak, açık balkon, kapalı balkon vb.)

  • Doğalgaz faturanızın veya doğalgaz sayacınızın fotoğrafı